CYKLOTRASY.info, elektronické plánování cyklistických tras, Eaglesoft

27. dubna: vydány Cyklotrasy 2.53

Napsali o programu Cyklotrasy

Stránka Cyklotrasy na Facebook.com, autor Vítězslav Čacký, 23.6.2010

Normálně si programy nekupuju, my češi to nějak nemáme v povaze, ale tohle jsem si koupil a musim říct že jsem nadmíru spokojenej. Pěkný jednoduchý prostředí a je tam i deník a servisní kniha. Za ty prachy je to luxus.


Komentář ke článku na webu Myego.cz, autor Jakub Chrudina, 22.6.2010

No jo, cyklomapy. To je fajn, ale v mobilu je to docela na bzum, ne? Já nevím, chytrý mobil teprve plánuji, ale na řidítka bych si ho nedal, na to není stavěný (a třeba i výdrž baterky), na to je outdoor Garmin (výběr z řady budiž individuální dle financí :)). V mobilu jedině snad po zastavení vždy kouknout, což je nepraktické. Na pěší turistiku bych v mobilu ale zase problém neviděl, pokud vydrží baterka (alespoň na méně náročnou, rodinou turistiku). K cyklomapám, zkoušel jsi už : www.cyklotrasy.info ? Právě se na to chystám, pár kamarádů vynáší do nebes, používají právě s Garminem a v tomhle plánují výlety...


Fórum Androidforum.cz, autor hfx9, 16.6.2010

Tak jsem dneska zkusil ten import vygenerovaneho gpx souboru z programu cyklotrasy http://www.cyklotrasy.info/ a musim rict ze je to super. Diky tomu programu si lze zvolit bud preddefinovanou trasu nebo velmi jednoduse a rychle svoji vlastni a po exportu a naslednem importu do rmaps vse funguje perfektne.

Jedine co je nutne aby to fungovalo zvolit v programu pri exportu moznost "exportovat trasu jako stopu (Track)" tohle je dulezite protoze jinak mi to trasu v rmaps nenaimportovalo!!!

Takze momentalne na trasu ciste po silnici je nejlepsi webovej google a na cyklotrasy tento program. Existuje i program na turisticke trasy a ten bude asi fungovat stejne dobre jako cyklotrasy, jen s rozdilem ze bude zohlednovat do planovani trasy i turisticke trasy.


Zimmiho blog, www.zimmi.cz, autor Michal Zimmermann 4.9.2009

Cyklotrasy - lepší plánování výletů na kole

Jako nadšený cyklista potřebuju sem tam naplánovat nějakou delší trasu, kterou jsem ještě nikdy nejel a moc toho o ní nevím. Možnosti mám čtyři:

  1. použít papírovou mapu
  2. použít GPS
  3. použít Cyklotrasy
  4. spolehnout se na starousedlíky

Papírových map bych musel mít aspoň tucet, aby pokryly akční radius potenciálních cyklistických výletů. Používat GPS na kole dost dobře nejde a navíc to ničí veškerou romantiku osamělého šlapání do pedálů. A spoléhat na starousedlíky už se mi mnohokrát nevyplatilo. Nejlepší variantou se tak pro mě stal shareware program Cyklotrasy, který umožňuje naplánovat cestu s předstihem, zjistit o ní podrobné statistiky, případně ji vyexportovat a ukázat ostatním účastníkům výletu (to není úplně k zahození).

Program používá mapy celé České i Slovenské republiky podobně jako v autoatlase rozdělené do čtverců, mně samozřejmě stačí jen Olomouc a blízké okolí. K nezaplacení je možnost k sobě mapy připojovat - pokud byste si náhodou plánovali cestu z Ostravy třeba do Hodonína, nebude to problém.

Cyklotrasy obsahují obrovské množství nastavení - můžete si např. zvolit povrchy, po kterých chcete či naopak nechcete jet: pokud tedy máte například špatné zkušenosti s cyklostezkami (v okolí Olomouce je to povětšinou děs a hrůza), můžete je vyloučit z vyhledávání programu, stejně tak se ale můžete zbavit všech komunikací např. II. třídy. Poměrně zábavná může být možnost nastavit "výchozí" rychlosti pro jednotlivé typy jízdy: podle vámi zvolené rychlosti pak program spočítá, kolik času by vám plánovaný výlet měl zabrat (v závislosti na procentech stoupání a klesání, terénu atd.).

Vhod přijde taky možnost přepnout se do režimu administrace a mapy editovat - přidávat či odebírat místa, objekty a cesty. Pokud však srovnám nejnovější verzi (2.16) s předchozími, mapy jsou na první pohled lepší. Pamatuju si, že ještě ve verzi 2.09 nebylo možné např. naplánovat trasu nezpevněným údolím potoka tak, aby se nemusela přerušit. Nyní už funguje i to, takže udělat z výletu okružní trasu není problém.

Osobně oceňuju zobrazení profilu trati v průběhu plánování trasy. Pod oknem mapy se zobrazí výškový profil, ale také itinerář jízdy a statistiky (počet nastoupaných/sklesaných metrů, poměr stoupání/klesání, nejvyšší/nejnižší sklon do/z kopce). Pro představu jak vypadá například export do HTML, nabízím mé letošní výlety na Sovinec, Jívovou nebo plánovanou trasu k Pradědu. Informací je tam ohromná spousta, odkaz stačí poslat kamarádovi a domluvit se, že třeba ještě nějaký kilometr přidáte, nebo naopak uberete. Trasu si můžete v programu samozřejmě uložit, takže je možné ji kdykoliv znovu vyvolat a upravit.

Program samotný stojí 189 Kč, každá mapa 89 Kč (nyní v akci 2+1 zdarma). Já sám vystačím se čtyřmi mapami a předpokládám, že to bude nejspíš dostatečné množství pro každého. Samozřejmě můžete při každém spuštění opisovat desetimístný kód a neutrácet peníze, ale věřte mi, že své využití si najde jak u cyklistů-nadšenců, tak u silničních rychlíků. Jedněm pomůže neztratit se nebo neskončit v 15% kopci, druhým poslouží jako dobrý deník pro pozdější zhodnocení sezony.


Článek na Technet.IDnes.cz, autor Jakub Dvořák, 24.6.2009

Pro příznivce cykloturistiky tu máme přívětivou aplikaci, do které zadáte (z mapy či výběrem ze seznamu) startovní místo vaší cyklotrasy, několik míst průchozích a místo cílové. Zvolíte kritéria vyhledávání, například typ povrchu cesty, a necháte program vygenerovat vaši vlastní trasu.

Její průběh můžete sledovat na mapě, itineráři nebo na grafickém výškovém profilu. Vyhledaná trasa je zobrazena v mapě. Pod mapou vidíte názornou ukázku převýšení vyhledané trasy, typy cest, po kterých pojedete, a ukazatel vzdálenosti. V itineráři naleznete přesný textový popis cesty. Tam, kde je ve sloupci Foto ikona, lze vyvolat fotografii daného místa. Zkušební verze je plně funkční, pouze pro práci s ní musíte opisovat kód, který se objevuje po určitém čase a při startu aplikace.

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlé naplánování trasy
+ itinerář
+ práce s GPS záznamy
- málo fotografií


Článek na www.pcworld.cz, autor Ivan Štromer, 3.6.2009

Pro cyklisty tu dnes máme program, který může být užitečným pomocníkem pro plánování tras výletů na kolech. Jmenuje se Cyklotrasy, a jelikož se jedná o český produkt, obsahuje mapy převážně území České a Slovenské republiky (94 map, z toho 70 map ČR, 22 map Slovenska, 1 mapa části Slovinska a 1 mapa části Itálie).

Při plánování cestovní trasy zadáte v programu místo startu, průjezdná místa a místo cílové. Připojíte kritéria vyhledání, např. po jakých typech cest chcete jet (silnice I. - III. třídy, vozové cesty, lesní/polní, pěší apod.), můžete zadat trasu nejkratší, s nejmenším stoupáním, s převahou terénu nebo s převahou silnice. Program poté vygeneruje celou cestu podle vašeho přání. Její průběh pak můžete sledovat na mapě, v itineráři nebo na grafickém výškovém profilu, který je k mapce připojen. Současně s mapkou obdržíte řadu informací jako celková délka trasy, nadmořská výška, zeměpisná poloha, u významnějších míst i fotografie s podrobným textem, délky úseků, čísla silnic, čísla cyklotras, typy povrchů, turistické i cyklistické značení. Dále můžete sledovat sklon, povrch cesty, značení, souhrnnou délku stoupání a klesání, průměrný a maximální sklon stoupání a klesání, délku a procentní podíl různých povrchů cesty atd., u některých tras i obtížnost a doporučený typ vhodného kola. K tomu všemu si můžete vést deník tras a také zobrazit si statistiky ujetých kilometrů doplněné průměrnými rychlostmi.

Výškový profil, mapu, itinerář a statistiku lze vytisknout na tiskárně. Vytvořenou trasu můžete uložit na disk a kdykoli se k ní vrátit nebo ji můžete poslat e-mailem přátelům. Mapa a výškový profil mohou být exportovány do souborů BMP a JPG. Mapu, profil, itinerář a statistiku můžete exportovat do formátu HTML a uveřejnit je na svých internetových stránkách. Itinerář trasy lze exportovat do formátu CSV a použít jej např. do MS Excelu. Vygenerovnou trasu je možné také exportovat do formátů GPX, PLT a WPT a nahrát ji do navigačního přístroje GPS.

Pro výběr a plánování tras je také možné využít cyklomapy uveřejněné na internetu, ty však mají četná editační omezení. V programu Cyklotrasy např. nejste omezeni počtem míst, přes která chcete jet, průchozím místem může být nejen obec, ale i křižovatka, hrad, vrchol kopce, apod. Cestu můžete plánovat také po vozových cestách, lesních, polních a pěších stezkách, lanovkách nebo přívozem. Jakoukoli mapu můžete editovat, tj. přidávat nebo odstraňovat místa, cesty, objekty, fotografie a přidávat i vlastní texty k místům.

Samotný program, tj. program bez map, lze koupit za 189 Kč, každá mapa se dá zakoupit samostatně za 89 Kč. Přehled všech map je k dispozici a výběru na internetové stránce programu, kde se dají objednat a také stáhnout.

Domovská stránka: http://www.cyklotrasy.info/index.php?stranka=uvod
Cena: 189 Kč
Hodnocení: 85 %
Klady: Bohaté možnosti zadání parametrů, spousty získaných užitečných informací, český produkt
Zápory: Žádné významné


Konference Bike-forum.cz, autor sobikovi, 1.10.2009

Dovolím si tady ještě upozornit na program Cyklotrasy http://www.cyklotrasy.info/index.php?stranka=uvod, který umí načíst GPX soubor s kešema a pohodlně plánovat výlet na kole, pěšky a běžkách.


Konference Bike-forum.cz

Ruuzha, 22. 4. 2009 Mám takovou otázečku, existuje nějaký software s mapama, do kterýho bych si mohl zapisovat a zakreslovat, trasy, kterými jsem jel, nebo které si plánuju atd. nemusí to nijak spolupracovat s GPS, stačí když tam bude nějaká paměť na trasy

zskal, 23. 4. 2009 Já doporučuji Cyklotrasy. Dá se v tom jak plánovat trasa, tak dokreslovat nové projeté trasy i ze záznamu GPS...A není to zavislé na připojení k netu.

Žulda, 23. 4. 2009 Taky používám Cyklotrasy, za pár korun bezva soft.


Článek na www.turistika.cz, autor František Nevrtal, 3.4.2009

Na www.cyklotrasy.info najdete vynikající nástroj nejen pro cyklisty. Prográmek umí úžasné věci a ocení jej všichni, kteří plánují své cesty dopředu a chtějí vědět, co je čeká. V tomto programu si můžete naplánovat trasu a následně zjistit profil trasy, základní statistiky apod.

Program se dá používat i zdarma, ale uživatel je neustále obtěžován nutností zadat kontrolní kód. Cena programu však není nijak vysoká a ani zakoupení nejpoužívanějších map nepřekročí cenu tištěné mapy.

Základ aplikace tvoří samotný program, ke kterému si každý dokoupí mapy, které nejčastěji používá. To však nebrání používat i nezaregistrované mapy, musíte se ovšem připravit na nutnost co chvíli zadávát kód.

V programu si můžete vytvářet nejen trasy, ale i deníky a případně mapy upravovat. Komunikace s autory je velmi dobrá a slyší na různé připomínky a mají snahu program neustále zdokonalovat.

Cyklotrasy vřele doporučuji a po roce jeho využívání mohu jednoznačně říct, že si bez něj plánování výletů nedovedu představit.


Konference Navigovat.cz

chalmi, 24. 7. 2008 Nainstaloval jsem si do PC Cz.topo1.2 a snažím se v Mapsource vytyčit trasu. I když mám navolené trasové body a nechám vypočítat trasu, tak mi počítač v určitém místě trasy vypočítá odbočku, která je úplně mimo mnou "namyšlenou" trasu. Tento "odskok" je třeba 20 km, i když mezi dvěma trasovými body (na stejné cestě) je třeba 2km. Jak se tomu dá zabránit a docílit toho, aby Mapsource počítal trasu mezi body nejkratčí cestou? (V nastavení mám tuto variantu nastavenu.)

miloning, 30. 7. 2008 Jednoduché, kup si program Cyklotrasy, vytvoř trasu, doporučuji naklikat co nejvíc bodů, protože navigace mezi body udělá přímku. Pak dáš export trasy do GPS, vytvoří se soubor *.gpx. Ten načteš pomocí programu Mapsource a přeneseš do Garmina a je to... Jde o to, že vytvořit trasu v Mapsource je vopruz, v Cyklotrasy je to pohoda...

chalmi, 30. 7. 2008 Tak jsem si vyzkoušel to přenesení trasy z "Cyklotrasy" do Garmina. Funguje to perfektně. Moc díky.

JuraT, 10. 8. 2008 Tak přes ty Cyklotrasy je to celkem komfortní, díky! Dokonce Podyjí-Thayatal je zmapován i z rakouské strany a trasa se krásně zkompletuje v mapsource (Topo2 + Topo Osterreich).


Článek na Technet.IDnes.cz, autor Jakub Dvořák, 15.7.2008

Naplánujte si výlet na kole. Snad každý, komu to zdraví dovoluje, rád sedne do sedla a zapře se do pedálů bicyklu. Moderní kola zvládnou rozličné terény a při troše vůle i značné vzdálenosti. Když už máte zakoupené kolo, helmu, chrániče a další příslušenství, je na čase přemýšlet, kam vůbec pojedete.

Ptáte se nyní, proč by mělo být lepší plánovat jízdu na kole programem? Na to máme jednoduchou odpověď. Klasická tištěná cyklomapa předpokládá jistou orientaci v mapách, schopnost pracovat s měřítkem a orientaci ve značení tras. To sice nejsou žádné vědomosti, které nelze dostudovat, ale všechny tyto věci nemusíte u elektronických map řešit. Trasy jsou vypočítány počítačem, je zobrazen itinerář cesty a u některých míst i fotografie. Také máte přehled o nadmořské výšce a horizontu trasy.

K plánování můžete přitom použít různé možnosti. Krom zmíněné klasické mapy lze použít nejrůznější programy. V článku naleznete také dva na vedení sportovní aktivity a pro plánování a záznam pěších výletů.

Cyklotrasy 2.11 - shareware
Přívětivá aplikace, do které zadáte (z mapy či výběrem ze seznamu) startovní místo vaší cyklotrasy, několik míst průchozích a místo cílové. Zvolíte kritéria vyhledávání, například typ povrchu cesty, a necháte program vygenerovat vaši vlastní trasu. Její průběh můžete sledovat na mapě, itineráři nebo na grafickém výškovém profilu.


Časopis Extra PC, 6/2008, strana 47

Časopis Extra PC, 6/2008, strana 47


Konference NaKole.cz, autor KonPer, 2.6.2008

Ahoj,
program mám zakoupený a jsem s ním naprosto spokojený, používám převážně Jesenicko, což si myslím že je jedna znejpropracovanějších oblastí, navíc si svoje \"cestičky\" do oblasti vkládám. Kdysi jsem hledal obdobné prográmky, ale musím smeknout, že se autorovi Cyklotras a autorům oblastí povedlo hodně muziky za málo peněz. :-)


Konference Geocaching.cz, autor radek242, 27.5.2008

Ja pouzivam program Cyklotrasy - v nem si vytvorim trasu, kterou nahraji do MapSource a jako stopu pretahnu do GPSky ... celkem to funguje.


Konference Navigovat.cz, autor Lukas-k, 21.5.2008

Přidávám se s doporučením cyklotrasy.info.
Používám je k maximální spokojenosti. Jako výhodu vidim jednotlivé mapy. Koupim si za necelé dvě stovky program a k tomu mapy, které potřebuju a paráda. Výhodou je taky pravidelná aktualizace map a komunikativnost jednotlivých správců oblastí i tvůrce programu.


Konference Navigovat.cz, autor Kopis, 21.4.2008

Přídávám se k názoru, že Cykloprůvodce od PlanStudia je téměř výhradně určený pro pohyb po asfaltových cestách, výběr cest pro plánování tras více méně nabídne pouze silnice plus známé cyklotrasy ke dni zveřejnění map.

Pro plánování tras pro horské kolo tak používám vynikající software Cyklotrasy (www.cyklotrasy.info). Program má sice trochu nešťastný systém objednávání map (po regionech), ovšem výsledek je velmi kvalitní. Trasy je totiž možné plánovat i po většině lesních cest (tedy nejenom cyklotras). U každé cesty je uvedeno, o jaký povrch se jedná, pochopitelně nechybí výškové údaje a další doplňující informace (např. velmi obtížně sjizdné). Je to dáno tím, že o každý region se stará místní tým lidí, který doplňuje informace přímo z vlastní praxe, takže nechybí informace typu: "zde vaří výborné borůvkové knedlíky" nebo "ve směru dolů pouze pro sjezdové kolo, v obráceném směru pouze s kolem na zádech, doporučujeme objet po cestě číslo xxxx".

Výsledný plán trasy lze exportovat přímo do formátu .gpx a ten pak přenést do GPSky pro navigaci. Doporučuji vyzkoušet.


Korespondence, autor František Nevrtal, 22.4.2008

Ahoj.
Dlouho jsem uvažoval, zda napíšu, ale dříve jsem se neodvážil, jelikož jsem měl trochu černé svědomí, že používám něčí dílo, aniž bych za něj zaplatil. Dnes jsem se konečně odhodlal zaregistrovat a zaplatit za SW a spolu s tím i napsat těchto pár řádků. Vlastně bych vše mohl vystihnout třemi slovy: "Skvělá práce. Děkuji." Budu ti tykat, protože to jednak bývá mezi námi "šlapkami" ;-) normální a taky proto, že jsme skoro stejně staří. Program Cyklotrasy používám poměrně často a už jsem si tak nějak zvykl na neustálé zadávání kódu, že mi to ani nepřijde jako zdržování. Po dlouhé době jeho používání jsem si však řekl, že je dost nefér, abych využíval něčí skvěle odvedené práce úplně zadarmo. Zaregistroval jsem se a zjistil, že ji budu využívat skoro zadarmo :-D. Opravdu, cena softu je velmi nízká v porovnání s tím, co všechno ten program umí.

Nebudu se dál rozepisovat, chtěl jsem jen vyjádřit poděkování a obdiv tvému dílu.

Třeba někdy na trase AHOJ

František Nevrtal


Konference Geocaching.cz, autor Slapator, 8.4.2008

No já už Cyklotrasy používám dlouho. Mají perfektně vyřešené vyhledávání trasy, což třeba u MapSource výrazně chybí. V Cyklotrasách můžete zadat kriteria, podle kterých se bude trasa vyhledávat a funguje to fakt výborně. Cyklotrasy umí plnohodnotně i běžné turistické trasy ´, takže nejsou jen pro bajkery. No a teď když už cyklotrasy umí import i export GPX, tak není co řešit. Vyzkoušel jsem hromadnou GPX z PQ i samostanout a funguje to.


Loudovic web (louda.unas.cz), 18.8.2007, autor Jan Louda

Cyklotrasy nejen pro cyklofily

Nedávno mě kolega z práce upozornil na zajímavý prográmek - Cyklotrasy. Pokud jezdíte alespoň občas na kolo, tak tuto aplikaci doporučuju na plánování tras. Prošel jsem si Cyklotrasy a zde jsou moje poznatky. Za prvé program disponuje velmi slušnými mapami, které si můžet přiblížit nebo oddálit dle potřeby (a to do obstojného detailu). Za druhé program má velmi jedoduché ovládání. Pravým tačítkem kliknete do mapy a vyberete si z kontextového menu Přidat do trasy. Pak kliknete o kousek dál a opět necháte přidat bod do trasy a program vám obě místa spojí a postupně tak vytváříte cyklotrasu. V Funkce > Nastavení si můžete nastavit jaké cesty má program využívat pro tvorbu trasy (zda i turistické cesty nebo jen silnice, zda se vyhnout stezkám se zákazem vjezdu kol apod.). Klíčová místa trasy, která si vybíráte máte přehledně ve sloupečku vpravo, kde je můžete zase umazávat. Kromě možnosti Přidat do trasy je v kontextové nabídce i informace o cestě v daném místě a strohá informace o místě samém. Své vlastno-vypocené trasy si samozřejmě můžete uložit.

Pokud nemáte chuť vytvářet si své trasy a chcete spíš nějaký tip kam vyjet, tak program má pro každou oblast nějakých cca 20 připravených tras, které můžete hned využít.

Velmi dobrou funkcionalitou je zobrazení výškového profilu. při tvorbě trasy se Vám dole rovnou zobrazuje výškový profil. Z profilu můžete ihned vyčíst nejen převýšení, ale také o jakou jde cestu (zpevněná, nezpevněná), zda je to značená cyklotrasa, zda tudy vede i pěší cesta a jakou barvou je značená. Kromě výškového profilu můžete v dolním panelu robrazit i itinerář (místa trasy, jejich polohu, délka úseku, stoupání etc). Co a jak má zobrazovat výškový profil a itinerář si můžete nastavit sami. Poslední záložkou na dolním panelu je ještě statistika trasy - tj. délka, kolik je tam stoupání a klesání, maximální a minimální nadmořská výška trasy, maximální a minimální sklon kopce, délka úseků po různých typech cest etc.

Samozřejmě, že asi nejezdíte s notebookem (i když kdo ví, třeba si vyjedete blogovat do přírody :o). Program Vám umožní si vytisknout jak mapu, tak i profil, itinerář a statistiku trasy. Akorát tisk mapy vyžaduje mít tiskárnu s trochu větší pamětí (pokud máte doma starší tiskárnu, tak se Vám může stát, že vytiskne mapu po částech na více papírů). Kromě tisku můžete mapu nebo profil exportovat i do obrázku (s možnosti nastavení si rozlišení) nebo do HTML stránky (pokud se s trasou chcete pochlubit na svých stránkách...to ovšem není špatný nápad :o) nebo můžete trasu exportovat jako .GPX soubor. To jsem koukal, že je prostě sada GPS souřadnic, kterou zřejmě pořírá nějaká PDA aplikace nebo něco podobného.

Program v poslední verzi 2.09 (která má oproti starším verzím více detailních map a připravených tras) si můžete stáhnout na www.cykotrasy.info. Neregistrovaná verze Vás po každých pár minut nebo při určitých úkonech (jako třeba otevírání oblasti atd.) vyzve k zadání desetimístného kódu, který musíte přepsat do vstupnéh pole. Pokud si zakoupíte produkt, tak Vás pro celou ČR vyjde na 4.447,- Kč. Jinými slovy: Vypnutí otravného zadávání kódu při spuštění stojí 169 Kč (cena produktu) a vypnutí otravného kódu u každé mapy stojí dalších 69 Kč (cena mapy pro 1 oblast). Celkem je ČR rozdělena na 62 oblastí. Aktualizace zakoupených oblastí je pak už zdarma. Produkt existuje i pro Slovensko, ovšem s mnohem horším pokrytím.

Aplikaci Cyklotrasy každopádně doporučuju vyzkoušet.


Konference Cyklodiskuze.cz, autor Doom, 23.7.2007

Na tohle jsou ideální Cyklotrasy, tam si naklikáš cokoliv, co je v mapě. moje rejdiště - oblasti Jeseníky, Horní pomoraví, Haná a Hostýnky jsou udělané parádně podrobně - mám kliku, lidi, co dělaj moje okolí, si s těmi oblastmi (s mou malo pomocí :-)) opravdu vyhráli


E-zin Živě.cz, 5.8.2006, autor Jan Polzer

Cyklotrasy: pravý software pro cyklisty

Jízdní kolo umožňuje vybít přebytečnou energii o dovolené a zároveň poznat zajímavá místa. Tento ekologický dopravní prostředek pomáhá svého majitele udržovat v kondici. Pokud už vás nebaví jezdit stále stejnou trasu a marně hledáte tipy na zajímavé výlety, vyzkoušejte program Cyklotrasy. Možná budete překvapeni, co lze s kolem podniknout.

Čas od času můžete na internetu narazit na opravdu zajímavý program s originálním námětem. Po všemožných evidencích čehokoli je to velmi příjemné. Netradiční spojení cyklistiky a počítače nabízí program Cyklotrasy, který umožňuje elektronické plánování cyklistických tras. Nabízí plánování trasy, vyhledávání zajímavých míst, itinerář, deník, mapy, grafy a mnoho dalšího.

Vytvořte si vlastní trasy

Po spuštění programu máte možnost zvolit si oblast, do které se chcete na kole vydat. Trasy jsou rozděleny na Českou republiku a Slovensko. Názvy oblastí většinou odpovídají horským oblastem (Krušné hory, Beskydy, Krkonoše...) a okolím velkých měst (Okolí Brna, Havlíčkobrodsko, Královehradecko...).

Ke každé oblasti program zobrazí informace o poslední aktualizaci, číslo papírové cyklomapy od SHOCartu, počet míst, cest, objektů, fotografií a textů. Dodávané oblasti je možno aktualizovat pomocí souborů vystavených na webu. Aktualizace jednotlivých oblastí se objevují téměř pravidelně, jsou zcela zdarma a jejich instalace je poměrně jednoduchá. Uživatel si také může vytvářet své vlastní oblasti.

Jakmile máte mapu vybrané oblasti zobrazenu, můžete se pustit do prohlížení. Podobně jako u internetových map je zde k dispozici zvětšování a posun pravým tlačítkem. Pokud jste ještě nikdy cyklistickou mapu neviděli, budete na chvíli zaskočeni její odlišností od běžných map.

Aby byla práce s programem pohodlnější, můžete si místa pro trasu vybírat z abecedně seřazeného seznamu. K dispozici je i vyhledávání. Vybrané místo program dovede zaměřit na mapě. Pokud vás zajímají podrobnosti, například o nějakém hradu, můžete si je zobrazit v samostatném okně. Každé místo má své označení a důležitost. Přejezd přes bezvýznamný most vás jistě nebude zajímat tolik, jako pohled na přírodní památky.

Podrobnosti o místu i úseku cestě

U vybraného místa je také uvedena nadmořská výška a zeměpisné souřadnice. Vložit si můžete krátkou poznámku. U některých míst je k dispozici také doprovodný text spolu s fotografií. Bohužel to není pravidlem a tak se s obrázky míst na své trase setkáte spíše výjimečně. Ovšem díky neustále probíhajícím aktualizacím lze očekávat, že autor zajímavé informace časem doplní.

Podrobné informace jsou k dispozici jak pro vybraná místa na mapě, tak pro jednotlivé úseky cesty. V okně s podrobnostmi se zobrazuje začátek a konec cesty, její délka, typ (např. pro pěší), barva turistického značení, sportovní značení a grafické znázornění tvaru. Opět nechybí zeměpisné souřadnice. Zajímat vás bude také profil trasy, tedy měnící se nadmořská výška.

Díky deníku můžete později vzpomínat na náročné kilometry

Jakmile máte vybrána místa, která chcete na své trase navštívit, program vygeneruje graf - výškový profil trasy, ve kterém uvidíte délku trasy v kilometrech a především měnící se nadmořskou výšku. Snadno tak poznáte, zda zvolená trasa není pro vás a váš bicykl příliš náročná. K dispozici je samozřejmě itinerář, který budete potřebovat k tomu, abyste zbytečně nebloudili. Přehledná statistika vám spočítá celkovou délku trasy, úseky na cestách pro pěší, lesních cestách, nebo silnicích. Sdělí vám souhrnnou délku stoupání a klesání, maximální a minimální výšku a další zajímavosti.

Zajímavý je deník, ve kterém si můžete evidovat podniknuté trasy. Zapsat si můžete datum, název trasy, vzdálenost, průměrnou rychlost, přidat můžete poznámku a symbol počasí. Deník je propojen s výškovým profilem trasy.

Zkušení a vytrvalí cyklisté, kterým běžné trasy nestačí, mohou naplánované trasy pospojovat dohromady. V nabídce si zvolíte některou z oblastí a program vám zobrazí známé trasy. Ty pak můžete přidávat k sobě a vytvořit si například několikadenní plán na cyklistický výlet. Naplánované trasy je možno vytisknout nebo exportovat do obrázků a HTML souboru.

Za mapy se platí, za aktualizace nikoliv

V nastavení programu si můžete přizpůsobit barvy v grafu s výškovým profilem, přepočet kilometrů na obrazovkové body, zobrazování míst na mapě, použitá písma aj. Ovlivnit můžete vyhledávání, a sice tím způsobem, že určíte, které povrchy cest a značení budou ve vyhledávání použity.

Jako správný program, který pracuje s mapami, vám Cyklotrasy umožní upravovat nebo přidávat nová místa do vybrané oblasti. Přidávat můžete také další cesty, případně zajímavé objekty na trase.

Cyklotrasy jsou povedený program za příznivou cenu. Potěší i časté a zdarma dostupné aktualizace oblastí. Autor zvolil podle mého názoru poněkud nešikovný způsob, jakým nabízí vyzkoušení programu. Ve velmi krátkém intervalu je zobrazován dialog upozorňující na registraci a vyžadující opsání několikaciferného čísla, které vám umožní opět několik chvil s programem pracovat.


E-zin Technet.cz, 20.7.2006, autor Jakub Dvořák

Šlápněte do pedálů. Zkuste jednoduchý program na cyklotrasy

Jízda na kole vás odpoutá od každodenních problémů, ale nemusí být příjemné jezdit po prašných cestách, kde neustále hrozí riziko nehod a zranění. Ideální je naplánovat si cyklistický výlet v přírodě, vybrat rozumnou vzdálenost a horizont trasy.

V úterním článku jsme vám představili několik zajímavých programů, které byste neměli přehlédnout, pokud často vyrážíte na cesty po dvou kolech. Perfektním naplánováním cyklotrasy totiž můžete předejít různým problémům. Dnes se na jeden z programů podíváme blíže a ukážeme vám, jak s ním jednoduše pracovat.

Pokud se nyní ptáte, kam lze za pomocí programů dojet, budete možná mile překvapeni. Programy totiž nabízejí kromě silnic především oblasti cyklistického zájmu, tedy většinu pohoří naší země, ale i jiné oblasti v okolí oblíbených řek, jezer nebo přehrad. Jezdit však nemusíte jen na kole. Naplánujete-li si kratší cestu, můžete se do přírody vydat po vlastních. Navíc tam, kde projede kolo, projde i člověk, jen je potřeba rozumně zvolit vzdálenosti. To co ujedete na kole, nemusíte dojít pěšky.

Ale dost bylo teorie. Pojďte se podívat na program, kterému zadáte (z mapy či seznamu) startovní místo, několik míst průchozích a místo cílové. Potom již pouze navolíte kritéria vyhledání, například typ povrchu cesty, a necháte program vygenerovat vaši vlastní trasu. Její průběh můžete sledovat na mapě, itineráři nebo na grafickém výškovém profilu. To vše a ještě více nabízí Cyklotrasy.

Stažení a instalace

Domovská stránka produktu se nachází na této internetové adrese. Instalační balíček s programem si potom můžete stáhnout z adresy - Cyklotrasy (40,1 MB). Ten je určen pro operační systémy Windows. Samotná instalace není nikterak složitá. Po jejím dokončení dojde automaticky ke spuštění produktu. Program není distribuován zdarma, ale můžete si jeho funkce vyzkoušet. O licenci se více dozvíte v závěru článku.

Jak s aplikací pracovat

Před samotným vyhledáváním tras je dobré program nastavit k obrazu svému. Klikněte na menu Funkce -> Nastavení. Na kartě Výškový profil lze nastavit barevné rozložení ukazatele horizontu. Toto nastavení je standardně téměř ideální, ale nic vám nebrání ho změnit. Zde také můžete změnit měřítko, s jakým bude tento ukazatel pracovat a případně nastavit font písma pro názvy vyhledaných míst.

Na kartě s označením Mapa můžete podobné údaje změnit i pro zobrazení mapy. Například implicitní barva použitá k označení trasy je modrofialová, což se nemusí každému líbit. Karta Itinerář umožňuje změnu zobrazení parametrů pro textový popis cesty. Ne každý využije například zeměpisnou šířku a délku, lze ji zde tedy deaktivovat.

Na kartě Vyhledávání lze měnit, jaké cesty se mají používat. A konečně poslední s názvem Prostředí slouží pro základní nastavení programu.

Naplánujte svoji první trasu

Pomocí menu Soubor -> Otevřít oblast nebo použitím stejné ikony z ikonového menu otevřete oblast ČR nebo SR, se kterou budete chtít pracovat. Oblast vyberete ze seznamu vlevo, na pravé straně pak vidíte údaje o názvu oblasti, autorovi, počtu míst a cest. Pod těmito údaji je mapa se zvýrazněním zvolené oblasti. Po výběru oblasti klikněte na tlačítko Otevřít.

Místa trasy lze přidávat ze seznamu na pravé straně aplikace nebo rovnou z mapy, kliknutím na konkrétní sídlo. V případě zadávání ze seznamu míst označíte položku a kliknete na tlačítko Do trasy, v případě přidávání z mapy kliknete na místo pravým tlačítkem myši a zvolíte Přidat do trasy -> Název místa. Takto do seznamu zadejte celou trasu.

Trasa se sestavuje průběžně, ale pro vyhledání lze kliknout i na tlačítko Hledat v oblasti Klíčová místa mapy. Ve stejné oblasti najdete symboly šipek, kterými lze posouvat místa v seznamu trasy o řád výš nebo níž.

Vyhledaná trasa je zobrazena v mapě. Pod mapou vidíte názornou ukázku převýšení vyhledané trasy, typy cest, po kterých pojedete a ukazatel vzdálenosti. Pod obrázkem se přepněte do Itineráře pro přesný textový popis cesty. Tam, kde je ve sloupci Foto ikona, lze vyvolat fotografii daného místa. Itinerář i Profil si můžete vytisknout.

Tip: Nezdá se vám mapa příliš podrobná? Pro zvětšení či zmenšení lze použít scrollovací kolečko myši.

Závěrem

Program Cyklotrasy si vás buď získá a nebo ne. Možná vás zprvu bude štvát neustálé opisování čísla pro pokračování. Jakmile si však produkt zakoupíte, otravné opisování zmizí. Cena produktu činní 238 Kč. V této ceně získáte jednu mapu zdarma. Každá další oblast v nabídce vás potom přijde na 69 Kč za kus. Přitom nemusíte kupovat všechny dostupné trasy, ale jen ty oblasti, kde pravidelně jezdíte, případně po čase nějakou tu oblast dokoupit. Pro všechny z vás, kteří používají GPS máme na závěr dobrou zprávu. Cyklotrasy si totiž poradí s exportem trasy do souboru ve formátu s příponou PLT (OziExplorer Track Point File verze 2.1). Takto uloženou trasu je možné zadat do GPS.


Konference Bike-forum.cz

-lukas-, 10. 6. 2006 Existují nějaké pořádné cykloturistické (nebo klidně obyč turistické) mapy na PC? Při plánování tras na kolo používám papírové turistické mapy od Klubu českých turistů a VKÚ Hramanec. No a řekl bych, že už by mohla být doba aby něco takového bylo i na PC. Co jsem zatim videl, tak to bylo vzdycky na urovni map co jsou treba na mapy.cz apod. To je ale na planovani tras nepouzitelne. Na mape musi byt i lesní cesty a hlavne vrstevnice. Meritko bych cekal tak 1:50000.

james11, 10. 6. 2006 Vrstevnice tam nesjou ale používám toto: www.cyklotrasy.info a spokojenost.

-lukas-, 10. 6. 2006 To nevypadá špatně - zvlášť vzhledem k té ceně bych to koupil i jen tak na vyzkoušení, ale nemaj tam oblast na jih od Prahy, což je oblast, kde se vyskytuju nejvíc... :-( [Všimnul jsem si, že se dá spolupracovat na dotvoření tras - coz by me mozna bavilo - , ale nemam na to cas.]

dafe, 12. 6. 2006 Jih od Prahy tam *JE* a jmenuje se "Okoli Prahy, Slapy" a mimochodem je ta oblast udelana velmi kvalitne.


Časopis Počítač pro každého, 9/2006, strana 20-21, autor Jan Jírovec

Počítač pro každého, 9/2006, strana 20-21


Časopis Velo, 4/2006, strana 11

Časopis Velo, 4/2006, strana 114


Konference Bike Forum, autor Dafe, 11.5.2006

Jo, pouzivam to cas od casu na planovani vyletu. Divam se a tisknu si profil a statistiku, abych vedel kolik priblizne nastoupam a tak, po jakych znackach/cyklotrasach jet, typ cesty/pesiny. Takovy papirovy track log bez GPS :-)
Detailnost map se lisi oblast od oblasti (delaji to ruzni lide). Na cykloturistiku je to vyborne vsechno, na MTB drncani to zavisi jestli clovek co tu oblast delal jezdi na MTB, takze nektere oblasti jsou na MTB krasne pouzitelne, jine zase ne.
Prazakum bych silne doporucoval zkouknout novou cerstvou verzi - je tam nova mapa Okoli Prahy - Slapy, uz se zobrazenim lesu a jinych plosnych objektu, takze vypada dost pekne. A rekl bych ze i na MTB pesiny se dostalo v hojne mire, hura! Nojo smrdi to reklamou, ale me se to proste jen libi :-)
Docela by me zajimal nazor prazskych drticu ktere znam (blacky, jecnak) na tuhle novou verzi s mapou Okoli Prahy - Slapy. Ja tvrdim ze ted uz je to na MTB OK, me to naslo skoro vse co jsem kdy jel (krome pesinky Modrany - Zbraslav). Jecnak kdysi rikal ze na MTB nepouzitelne, tak co ted?


Časopis Počítač pro každého, 14/2005, strana 23-24

Počítač pro každého, 14/2005, strana 23-24


Časopis Svět Počítačů, 14/2005, strana 49, autor David Procházka

Svět počítačů, 14/2005, strana 49


Diskuze k článku na Zive.cz, 12.11.2005

No myslím si, že mnohem zajímavější program pro cyklisty jsou Cyklotrasy ( http://www.cyklotrasy.info/ ). Tady se alespoň dají trasy nejen zapisovat, ale i plánovat předem a není problém si třeba zobrazit výškový profil trasy.


Konference iVelo.cz, autor michalko, 14.7.2005

Tie cyklotrasy su celkom fajin. je to pekny program. mam sice iba free verziu.


Konference Bike Forum, autor universal, 27.6.2005

Napr. ja. Kdyz pridavam trasy, ktere projedu na internet, je to supr. programek. Muzes se podivat na trasy a vystupy na mych strankach (odkaz sem uz davat nesmim, ale najdes ho v mem info). Za tu cenu par stovek jsem spokojeny uzivatel. kratky universal


Konference Bike Forum, autor MaPa, 31.5.2005

Už rok to používám v Shareware (tedy opisování čísla) a nemá to žádné omezení (kromě té pakárny s opisováním).
Trasy jsou tam nejen silnice, ale většina cest a všechny značky. Když jedu něco nového tak si to tam doedituju. To se mi na tom líbí.
Moc se to hodí na naplánování vejletu - přítelka pak vidí předem kolik to bude a jak drsně.

Facebook

Novinka 7.6.2022

Aktualizována mapa Kokořínsko.

Novinka 1.4.2022

Aktualizována mapa Moravská brána.

Novinka 14.1.2022

Aktualizována mapa Čáslavsko, Přeloučsko.

Novinka 6.12.2021

Aktualizována mapa Pošumaví - Prachaticko.

Novinka 11.10.2021

Aktualizována mapa Opavsko.

Novinka 30.8.2021

Aktualizována mapa Moravská brána.

Novinka 25.8.2021

Aktualizovány mapy Moravská brána a Opavsko.

Novinka 6.8.2021

Aktualizována mapa Hostýnské a Vizovické vrchy.

Novinka 16.7.2021

Aktualizovány mapy Moravská brána a Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 13.4.2021

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 6.4.2021

Aktualizována mapa Chřiby.

Novinka 5.1.2021

Aktualizována mapa Freistadt - Linz.

Novinka 14.12.2020

Aktualizovány mapy Berchtesgaden, Lago di Garda a Povltaví - Písecko.

Novinka 20.11.2020

Aktualizována mapa Olomoucko, Haná.

Novinka 4.11.2020

Aktualizována mapa Olomoucko, Haná.

Novinka 22.10.2020

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Olomoucko, Haná.

Novinka 15.9.2020

Aktualizována mapa Hostýnské a Vizovické vrchy.

Novinka 4.9.2020

Aktualizována mapa Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 6.8.2020

Aktualizovány mapy Posázaví - Benešovsko, Čáslavsko, Přeloučsko a Stubai.

Novinka 24.7.2020

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Olomoucko, Haná.

Novinka 14.7.2020

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Mělnicko, Kokořínsko a Okolí Prahy, Nymbursko.

Novinka 19.6.2020

Aktualizovány mapy Karlštejnsko-Křivoklátsko, Moravskoslezské Beskydy a Českobudějovicko.

Novinka 27.4.2020

Vydána nová verze Cyklotras 2.53. Přehled novinek zde.

Novinka 4.3.2020

Aktualizována mapa Praha - jih.

Novinka 5.2.2020

Aktualizovány mapa Rychlebské hory.

Novinka 17.1.2020

Aktualizovány mapy Strážovské vrchy a Považie.

Novinka 2.1.2020

Aktualizovány mapy Lago di Garda, Freistadt - Linz, Berchtesgaden, Stubai a Povltaví - Písecko.

Novinka 3.12.2019

Aktualizována mapa Solná komora.

Novinka 6.11.2019

Aktualizována mapa Slovenský raj.

Novinka 18.10.2019

Aktualizovány mapy Český ráj, Čáslavsko, Přeloučsko, Pardubicko, Železné hory, Táborsko, Vlašimsko a Pelhřimovsko.

Novinka 24.9.2019

Aktualizovány mapy Malá Fatra a Šariš.

Novinka 29.8.2019

Aktualizovány mapy Hostýnské a Vizovické vrchy a Brdy - Příbramsko.

Novinka 13.8.2019

Aktualizovány mapy Brdy - Příbramsko, Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj a Okolie Košic.

Novinka 12.7.2019

Aktualizována mapa Rychlebské hory.

Novinka 25.6.2019

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Malá Fatra.

Novinka 30.5.2019

Vydána nová verze Cyklotras 2.52. Přehled novinek zde.

Novinka 15.5.2019

Aktualizovány mapy Západočeské lázně, Chebsko, Ašsko, Krušné hory - Karlovarsko, Krušné hory - Chomutovsko, Krušné hory - Mostecko, České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Zemplín, Bardějov a Dukla, Šariš a Velkomeziříčsko.

Novinka 16.4.2019

Aktualizovány mapy Šariš, Zemplín a Bardějov a Dukla.

Novinka 5.4.2019

Vydána nová verze Cyklotras 2.51. Přehled novinek zde.

Novinka 14.3.2019

Aktualizována mapa Velkomeziříčsko.

Novinka 5.2.2019

Aktualizovány mapy Jizerské hory a Krkonoše.

Novinka 28.1.2019

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 25.1.2019

Aktualizovány mapy Svitavsko a Žďárské vrchy.

Novinka 22.1.2019

Aktualizovány mapy Okolí Brna, Moravský kras, Javorníky, Moravskoslezské Beskydy a Okolí Brna, Ždánický les.

Novinka 2.1.2019

Aktualizováno 9 map.

Novinka 21.12.2018

Aktualizovány mapy Levice a okolie a Nové Zámky a okolie.

Novinka 12.12.2018

Vydána nová verze Cyklotras 2.50. Přehled novinek zde.

Novinka 12.12.2018

Aktualizovány mapy Považie, Kysuce a Javorníky, Bardějov a Dukla, Prievidza, Žiar, Vtáčnik a Strážovské vrchy.

Novinka 29.10.2018

Aktualizovány mapy Šariš a Malá Fatra.

Novinka 19.10.2018

Aktualizovány mapy Slovenský raj a Spiš, Levočské vrchy.

Novinka 6.9.2018

Aktualizovány mapy Olomoucko, Haná, Olomoucko, Horní Pomoraví a Okolí Prahy, Slapy.

Novinka 13.8.2018

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 6.8.2018

Vydána nová verze 2.49, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 6.8.2018

Aktualizovány mapy Malé Karpaty a Záhorie, Okolie Bratislavy, Orava a Liptov, Nízké Tatry a Vysoké a Západné Tatry.

Novinka 3.8.2018

Aktualizovány mapy Olomoucko, Haná a Olomoucko, Horní Pomoraví.

Novinka 24.7.2018

U 47 map byly aktualizovány objekty Cyklisté vítáni.

Novinka 18.6.2018

Aktualizována mapa Freistadt - Linz.

Novinka 14.6.2018

Aktualizovány mapy Malé Karpaty a Záhorie a Pálava, Lednicko - Valtický areál.

Novinka 30.5.2018

Aktualizovány mapy Orlické hory a Orlickoústecko.

Novinka 24.5.2018

Vydána nová verze 2.48, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 17.5.2018

Aktualizována mapa Okolie Košic.

Novinka 20.4.2018

Aktualizována mapa Javorníky.

Novinka 18.4.2018

Aktualizována mapa Novohradské hory.

Novinka 27.3.2018

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Slapy a Praha - jih.

Novinka 26.3.2018

Aktualizována mapa Prievidza, Žiar, Vtáčnik.

Novinka 14.3.2018

Vydána nová verze 2.47, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 8.2.2018

Aktualizovány mapy Jindřichohradecko, Česká Kanada a Českosaské Švýcarsko.

Novinka 29.1.2018

Aktualizována mapa Povltaví - Písecko.

Novinka 8.1.2018

Aktualizovány mapy Orlické hory a Orlickoústecko.

Novinka 2.1.2018

Aktualizováno 39 map.

Novinka 18.12.2017

Aktualizovány mapy Rychlebské hory a Spiš, Levočské vrchy, Prievidza, Žiar, Vtáčnik, Spišská Magura, Pieniny, Považie, Slovenský raj.

Novinka 15.12.2017

Aktualizována mapa Lago di Garda.

Novinka 5.12.2017

Aktualizovány mapy Nové Zámky a okolie, Kysuce a Javorníky a Levice a okolie.

Novinka 1.12.2017

Vydána nová verze 2.46, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 29.11.2017

Aktualizována mapa Slovenský raj.

Novinka 13.11.2017

Aktualizovány mapy Šariš, Strážovské vrchy a Bardějov a Dukla.

Novinka 30.10.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Malá Fatra.

Novinka 19.10.2017

Aktualizována mapa Malé Karpaty a Záhorie.

Novinka 3.10.2017

Aktualizovány mapy Západočeské lázně, Český les - Tachovsko, Drahanská vrchovina, Plzeňsko sever, Plzeňsko jih a Český les - Domažlicko.

Novinka 25.9.2017

Aktualizovány mapy Bruntálsko, Osoblažsko a Opavsko.

Novinka 15.9.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Bruntálsko, Osoblažsko, Drahanská vrchovina, Olomoucko, Horní Pomoraví, Opavsko, Hostýnské a Vizovické vrchy, Javorníky.

Novinka 7.9.2017

Vydána nová verze 2.45, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 22.8.2017

Aktualizována mapa Stubai.

Novinka 28.6.2017

Aktualizovány mapy Okolí Prahy, Slapy, Chřiby, Okolí Brna, Ždánický les a Drahanská vrchovina.

Novinka 15.6.2017

Vydána nová verze 2.44, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 9.6.2017

Aktualizovány mapy Orlické hory, Drahanská vrchovina a Okolí Brna, Moravský kras.

Novinka 2.6.2017

Aktualizovány mapy Český ráj a Jizerské hory.

Novinka 22.5.2017

Aktualizována mapa Chřiby.

Novinka 12.5.2017

Aktualizována mapa Moravskoslezské Beskydy.

Novinka 2.5.2017

Aktualizovány mapy Český les - Domažlicko, Plzeňsko jih a Brdy - Příbramsko.

Novinka 25.4.2017

Aktualizovány mapy Žďárské vrchy, Veľká Fatra a Bihor.

Novinka 21.4.2017

Aktualizovány mapy Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy a Freistadt - Linz.

Novinka 27.3.2017

Vydána nová verze 2.43, přehled jejích novinek najdete zde.

Novinka 24.3.2017

Aktualizovány mapy Jeseníky, Králický Sněžník, Moravská brána, Moravskoslezské Beskydy, Lužické hory - Českolipsko a České středohoří.

Novinka 8.3.2017

Aktualizovány mapy Svitavsko a Žďárské vrchy.

Novinka 28.2.2017

Aktualizovány mapy Olomoucko, Horní Pomoraví a Žďárské vrchy.

Novinka 19.1.2017

Aktualizována mapa Šumava - Železnorudsko.

Novinka 6.1.2017

Aktualizována mapa Jindřichohradecko, Česká Kanada.

Novinka 4.1.2017

Aktualizovány mapy Šumava - Železnorudsko a Okolie Košic.

Další novinky...

Valid HTML 4.01 Strict