| Správce | Stanislav Říha |
| Datum aktualizace | 24.5.2010 |
| Stažení aktualizace EXE | 129.exe (1.9 MB) |
| Stažení aktualizace ZIP | 129.zip (1.9 MB) |
| Náhled mapy | náhled |
| Detail mapy | detail |
| Počet míst | 4735 |
| Počet cest | 5903 |
| Počet objektů | 4421 |
| Počet fotografií | 74 |
| Počet textů | 3 |
| Připojitelné mapy | Olomoucko, Horní Pomoraví Jeseníky, Králický Sněžník Královéhradecko Pardubicko, Železné hory Žďárské vrchy Svitavsko Orlické hory |
Pokud naleznete v oblasti chyby nebo nedostatky, zašlete mi prosím zprávu. Chyby se budu snažit průběžně opravovat. Pokud máte konkrétní návrh na nové místo nebo cestu, která vám v oblasti chybí, dejte mi také vědět. Všechny náměty zvážím a pokusím se je do oblasti zapracovat.
Za poskytnutí většiny fotografií děkuji Janu Horovi, mému předchůdci při tvorbě mapy
Stanislav Říha, správce mapy.
Obtížnost cesty odpovídá označení povrchu a charakteru cesty. To znamená, že cesta značená jako pěší je určena hlavně pro horská, příp. treková kola. Na pěších někdy i na lesních/polních cestách mohou být i nesjízdné úseky. Pro silniční kola jsou doporučeny silnice a vozové cesty.
Označení cesty jako "doporučená cyklo" znamená, že je tato cesta uvedena jako doporučená v tištěné mapě SHOCartu. Znamená to, že u cesty v tištěné mapě je vyznačen charakter cesty v jednotlivých úsecích - zpevněný povrch, hliněný povrch, pro horská kola, příp. nejízdný nebo jednosměrně sjízdný úsek.
informační portál Orlické hory a Podorlicko:
http://www.orlickehory-cz.info/
informační portál Orlické hory:
http://www.orlickehory.net/
stránky o československém opevnění z let 1935-38:
http://www.bunkry.cz/
24. 5. 2010 - na upozornění uživatele provedeny změny a doplněny cesta u obce Luková, upřesněno vedení některých cest při východním okraji mapy, doplněna nová cyklostezka Letohrad, Žamberk, aktualizovány objekty „cyklisté vítáni"
11. 5. 2010 na upozornění uživatele provedeny změny a doplněny cesta u obce Luková, aktualizovány objekty cyklisté vítáni
30. 1. 2010 doplnění chybějících objektů – lesů mezi Letohradem, Jablonným nad Orlicí a Dolní Čermnou, oprava napojení cesty u Kerhartic, na upozornění předchůdce při tvorbě mapy provedeny následující opravy: doplnění cyklostezek mezi Letohradem, Ústím nad Orlicí, Chocní a Českou Třebovou, přeznačení cyklotrasy ER-2 na polském území, několik oprav v chybném označení názvů míst, zpřesnění vedení cyklotras 4073 a 4077, přidáno napojení na nově vypracovanou mapu Orlické hory, další drobné změny
8. 1. 2010 - znovuvytvoření oblasti. Rozsah i značení oblasti odpovídá cyklistické mapě SHOCartu 129 – Orlickoústecko. 1:60000